W ostatnią niedzielę, czyli 1 sierpnia o godzinie 17;00 odbyły się uroczystości związane z 77 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości rozpoczęły się w godzinę W, czyli w czasie kiedy 77 lat temu wybuchał największy zryw w okupowanej Europie. Wtedy, podobnie jak w innych polskich miastach, rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Został rozstawiony Żywy Znak Polski Walczącej, zbudowany z osób, które przybyły na uroczystości. Następnie ksiądz proboszcz pobliskiej parafii pw. Świętego Krzyża, odmówił modlitwę w intencji poległych. Po modlitwie i symbolicznych przemowach władz samorządowych nastąpił Apel Poległych. Wymieniane były tam osoby, odziały, które zasłużyły się w trakcie Powstania lub kultywowały jego historię po nim. Do warty honorowej została wystawiona 31 Brygada Strzelców Podhalańskich oraz 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, która przed końcem oddała salwę honorową. Później przedstawiciele władz złożyli kwiaty pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy AK Podokręgu Rzeszów.

Wybuch Powstania Warszawskiego upamiętnili również kibice Stali Rzeszów. W sobotę na meczu z Garbarnią Kraków zaprezentowali oprawę ku czci warszawskich bohaterów, natomiast w niedzielę, w godzinę „W” zablokowali ulicę obok stadionu z transparentem „Cześć i chwała bohaterom”.