Foto źr. UW Rzeszów

W poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się budowa siedziby Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. Obiekt powstaje w rejonie ul. Wyspiańskiego, na działkach, które zostały przekazane przez miasto SMS Resovia w wieczyste użytkowanie.

– Ta szkoła będzie kolejną perełką na mapie inwestycyjnej naszego miasta. Jest to zadanie, które świetnie wpisuje się w strategię, którą realizujemy w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydenta Rzeszowa.

Nowy budynek SMS Resovia będzie składał się ze szkoły oraz bursy. Część szkolna będzie przeznaczona dla 300 osób. Znajdzie się w niej pięć sal lekcyjnych i trzy pracownie: plastyczna, chemiczna, fizyczna a także gabinety dyrekcji, sekretariat, księgowość, pokój nauczycielski, pokoje trenerów. W bursie będzie miejsce dla ok. 150 osób.

– Ta inwestycja, jej realizacja będzie oznaczała umacnianie się Rzeszowa na mapie sportowej kraju, na mapie miast, które przyciągają piłkarskie talenty. To zadanie świetnie wpisuje się w strategię, którą w naszym mieście realizujemy, czyli podnoszenie jakości życia, kształcenia a także wzmacniania marki Rzeszów – podkreślał podczas uroczystości prezydent Konrad Fijołek.

– W grudniu 2019 roku Rada Miasta Rzeszowa jednomyślnie podjęła decyzję o przekazaniu terenu pod tę inwestycję. I dziś chciałbym zapewnić, że SMS Resovia nadal może liczyć na wsparcie rady – dodał Tomasz Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

– Powstanie nowej szkoły wraz z bursą to krok milowy w edukacji sportowej naszych podopiecznych. Bardzo gorąco zapraszamy na treningi i do nowej szkoły, w której będziemy mogli szkolić nowe pokolenie piłkarzy, z których będziemy dumni – powiedział Dariusz Jęczkowski, Dyrektora Sportowy w SMS Resovia.

Nowy budynek ma być gotowy w sierpniu 2023 roku.

Powierzchnia całkowita budynku: 3 357 m kw.

Powierzchnia użytkowa: 2 220 m kw.

Liczba kondygnacji: 3

Kubatura budynku: 15 412 m kw.

Poprzedni artykuł„Europa Dla Młodych” już 1 czerwca w Urban Lab Rzeszów
Następny artykułI LO w Rzeszowie będzie miało nowa halę sportową