Foto: antykorupcja.gov

66-letnia mieszkanka Rzeszowa została zatrzymana przez policję za posiadanie nielegalnych papierosów, tytoniu oraz alkoholu. W domu, w samochodzie oraz na terenie posesji, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wyroby tytoniowe i alkohol bez znaków akcyzy skarbowej. Podejrzana usłyszała zarzuty.

Informacje o kobiecie posiadającej papierosy bez polskich znaków akcyzy, uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Nielegalne papierosy miała przechowywać w swoim domu, na terenie Rzeszowa.

Podczas przeszukania w jej domu, samochodzie oraz na posesji, funkcjonariusze znaleźli 124 paczki papierosów rożnych marek, niemal 17 kilogramów tytoniu oraz kilkadziesiąt litrów alkoholu. 66-letnia rzeszowianka trafiła do policyjnego aresztu.

Wyjaśniający sprawę policjanci oszacowali wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Tylko od wyrobów tytoniowych to kwota ponad 17 tys. złotych. Funkcjonariusze przesłuchali 66-latkę i przedstawili jej zarzuty przechowywania papierosów i tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy, których ilość wskazywała na zamiar wprowadzenia ich do obrotu.

Zabezpieczony alkohol zostanie przekazany do Urzędu Karno-Skarbowego.

Poprzedni artykułPożar w Tajęcinie. Trwa dogaszanie zgliszczy
Następny artykułKolejne utrudnienia w ruchu, tym razem w związku z MARMA 31. Rajdem Rzeszowskim