Na stacji Rzeszów Główny podróżni zyskają dodatkowe informacje o kursowaniu pociągów. Komunikaty na wyświetlaczach oraz nagłośnienie na peronach i w przejściu ułatwią podróże. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  podpisały umowę za ponad 8 mln zł na wykonanie systemu informacji. Zadane jest współfinansowane w ramach środków unijnych POIiŚ.

W połowie 2023 r., podróżni na stacji Rzeszów Główny będą dysponować dodatkowymi informacjami o kursowaniu pociągów. Przewidziano montaż od 8 -10 wyświetlaczy na peronach i 15 w przejściu podziemnym oraz nagłośnienie. Zainstalowane zostaną także zegary. Montaż monitoringu na rzeszowskiej stacji oraz na nowym przystanku Rzeszów Zachodni, zwiększy bezpieczeństwo podróżnych i zapewni możliwość szybkich reakcji służb porządkowych.  

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Zadanie za ponad 8 mln zł netto zrealizuje Sat-System Sp. z o.o. Zgodnie z umową zakończenie prac przewidziano do końca czerwca 2023 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają dostęp do bieżącej informacji o kursowaniu pociągów. Stacje i przystanki wyposażane są w wyświetlacze oraz nagłośnienie. Takie rozwiązania zastosowano m.in. w Dębicy, Ropczycach, w Sędziszowie Małopolskim.

Podróżni na stacji Rzeszów Główny – po największej w historii przebudowie peronów, mają do dyspozycji windy i schody ruchome. Komunikację w obszarze stacji ułatwia podziemne przejście. Dla osób niewidomych i słabowidzących jest system ścieżek naprowadzających oraz opisy alfabetem Braille’a. W stolicy Podkarpacia dostępność do kolei zwiększył nowy przystanek Rzeszów Zachodni. Inwestycje, to efekt realizacji projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap III Rzeszów Główny”.  Projekt jest współfinasowany ze środków unijnych w ramach POIiŚ.

Poprzedni artykułZaginiony 14-latek z Gliwic znaleziony w Rzeszowie
Następny artykuł20-latek, który uprawiał konopie, objęty policyjnym dozorem