Foto: UM Rzeszów

Decyzję o przyznaniu organizacji turnieju przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej podjął PZPN. W naszym województwie wymogi infrastrukturalne spełniają trzy stadiony – w Mielcu, Stalowej Woli i w Rzeszowie. I to właśnie w Rzeszowie zostaną rozegrane te prestiżowe mecze, a tym samym Rzeszów, ponownie będzie areną zmagań spotkań na najwyższym poziomie. W meczach wezmą udział reprezentacje Ukrainy, Węgier i Szkocji.

– Jest to kolejne, bardzo ważne wydarzenie dla całej piłkarskiej społeczności Rzeszowa i Podkarpacia. Cieszymy się, że powierzono nam mecz rangi międzynarodowej i to u nas będą się ważyć losy pierwszych Reprezentacji Kobiet z krajów nam zaprzyjaźnionych. Wierzymy, że na trybunach zasiądą setki kibiców, zarówno z Polski, jak i Ukrainy. Pragniemy w ten dzień zjednoczyć się z naszymi wschodnimi przyjaciółmi. Tworząc żywiołowy doping, chcemy sprawić, by to fantastyczne widowisko pozostało w ich pamięci jako obraz wsparcia w tym ciężkim dla nich czasie wojny i niepewności jutra – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– Ze względu na sytuację wojenną za naszą wschodnią granicą i brak możliwości organizacji meczów na terenie Ukrainy, które zgodnie z kalendarzem rozgrywek muszą się odbyć pod koniec czerwca, UEFA zwróciła się do PZPN z prośbą o pomoc w organizacji meczów. Mając na uwadze bliskość do granicy z Ukrainą zdecydowaliśmy się powierzyć organizację spotkań Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz miastu Rzeszów – mówi Mieczysław Golba, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN.

Stadion Miejski w Rzeszowie, na którym odbędą się mecze spełnia wszelkie standardy i wytyczne regulaminowe, które stawiane są przez FIFA.

Organizowane na Stadionie Miejskim mecze i turnieje stały zawsze na bardzo wysokim poziomie, a także spełniały oczekiwania piłkarskiej społeczności zarówno samego Rzeszowa, jak i całego Podkarpacia, czego odzwierciedleniem były niemal pełne trybuny Stadionu Miejskiego w 2018 podczas meczu U-20 Polska – Szwajcaria oraz w 2019 roku przy okazji meczu Polska – Portugalia i 2021 roku podczas meczu Polska – Niemcy.

Poprzedni artykułUrzędniczka bezprawnie udostępniła informacje prywatnemu detektywowi
Następny artykułMinister Czarnek w Rzeszowie. Otwarto nową część budynku URz [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj