Zdjęcie ilustrujące inwestycję na przebudowanym skrzyżowaniu | Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt tej inwestycji, wykonanej w całości w tym roku, to ponad 8,2 mln zł.

– Jej celem była poprawa komunikacji i bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Wyzwolenia z Okulickiego a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego, na którym zamontowana została sygnalizacja świetlna. Dzięki niej kierowcy wyjeżdżający z Osmeckiego będą mogli bez problemu włączać się do ruchu na al. Wyzwolenia. Bez świateł skręt w lewo był bardzo niebezpiecznym manewrem, na co mieszkańcy zwracali nam uwagę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zakres prac był spory. W ramach tego zadania przebudowane zostało samo skrzyżowanie i cztery jego wloty: południowy (al. Okulickiego), wschodni (al. Wyzwolenia), północny i zachodni (al. Wyzwolenia). Powstały nowe prawoskręty, z których korzystają kierowcy jadący z ul. Osmeckiego na al. Wyzwolenia, z al. Wyzwolenia na al. Okulickiego, al. Okulickiego na al. Wyzwolenia. Częściowo przykryty został potok Przyrwa, przebudowano także ścieżki rowerowe i chodniki, trzy zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne. Zamontowana została nowa sygnalizację świetlna, powstały przejazdy rowerowe.

Inwestycja jest już zakończona. Trwają ostanie prace porządkowe, wprowadzany jest nowy program sygnalizacji świetlnej.

Przebudowa kosztowała nieco ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w ramach projektu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie”.

Poprzedni artykułJechał 182 km/h. Dostał wysoki mandat i 15 punktów karnych
Następny artykułStado dzików w centrum Rzeszowa. Trwa akcja służb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj