31 sierpnia o godzinie 19:05 na stadionie miejskim przy ulicy Hetmańskiej odbędzie się mecz Pucharu Polski pomiędzy Resovią Rzeszów, a Miedzią Legnica. Kibice biało-czerwonych poinformowali o bojkocie tego wydarzenia ze względu na brak próby zorganizowania tego wydarzenia na własnym obiekcie przy ul. Wyspiańskiego 22.

Od kiedy Resovia awansowała do I ligi swoje mecze rozgrywa na stadionie miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Rozgoryczeni kibice od lat apelują o budowę nowego stadionu dla biało-czerwonej części miasta.

W ostatni dzień sierpnia Pasy podejmą beniaminka Ekstraklasy- Miedź Legnicę. Zamiast piłkarskiego święta będzie stypa, gdyż najzagorzalsi fani zapowiedzieli brak dopingu. W specjalnym oświadczeniu tłumaczą swój bojkot brakiem zaangażowania włodarzy klubu w organizację wydarzenia na własnym stadionie przy Wyspiańskiego 22. Kibice obiecywali pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Wobec braku działania ze strony własnego klubu informują

Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdzie zwracamy się z prośbą do Klubu, a Klub nie podejmuje żadnej próby ani inicjatywy, by rozegrać mecz na Wyspiańskiego 22, gdzie przy dobrym nacisku na PZPN mecz mógłby się odbyć na Resovii!
Dobro Resovii i chęć grania tu gdzie nasz dom – na Wyspiańskiego 22 powinno być dla nas wszystkich sprawą najważniejszą i priorytetową.
Ten mecz miał być dla nas wyjątkowy. Miał być świętem, spotkaniem wielu pokoleń. Integracją. Niestety, takim nie będzie.