IMGW oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem i wzrostem poziomu wód w rzekach i zlewniach, po nawałnicach, jakie mogą przejść dziś przez nasz region.

Zjawisko/Stopień zagrożeniaBurze z gradem/2
Obszarwoj. podkarpackie : wszystkie powiaty
Ważnośćod godz. 7.00 dnia 01.07.2021 do godz. 22:00 dnia 01.07.2021
PrzebiegPrognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad
Uwagibrak
Prawdopodobieństwo80%
Dyżurny synoptyk IMGW-PIBMałgorzata Marcinek
Zjawisko/Stopień zagrożeniaGwałtowne wzrosty stanów wody / 1
Obszarzlewnie: Wisłoki, Łęgu, Sanu, Wisłoka, Strwiąża (podkarpackie)
Ważnośćod godz. 9:00 dnia 01.07.2021 do godz. 23:00 dnia 01.07.2021
PrzebiegW obszarach występowania opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.
UwagiOstrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).
Prawdopodobieństwo75%
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB Przemysław Plewa