Gdzie kupić karton i jak wybrać odpowiedni?

Pakowanie towaru do wysyłki to nieodzowna część branży e-commarce i niezwykle ważny element całego procesu sprzedaży. Po pierwsze, od tego zależy bezpieczeństwo przesyłki, do drugie koszt, który będziemy musieli ponieść za usługę transportową, po trzecie, stanowi pewnego rodzaju wizytówkę naszej firmy. Niezależnie od tego, czy dopiero rozwijasz swoją działalność, czy też działasz prężnie, potrzebujesz wysokiej jakości opakowań dla swojego towaru. Podpowiadamy więc gdzie kupić wysokiej jakości kartony w atrakcyjnych cenach oraz na co zwrócić uwagę, by wybrać właściwe.

Dobór odpowiedniego kartonu- jakie parametry mają znaczenie?

Chcąc prowadzić sprawną i efektywną sprzedaż internetową, musisz właściwie zorganizować poszczególne jego elementy. Jeśli chodzi o pakowanie towaru, najlepiej gdy zaczniesz od posegregowania go na kategorie- na przykład względem rozmiaru, kształtu i trwałości. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie dobrać odpowiednie opakowania.

Rozpoczynamy od określenia wymiarów, bowiem one mają kluczowe znaczenie. Na podstawie wymiaru produktu możemy dobrać właściwy rozmiar kartonu- wybierając te standardowe bądź korzystając z możliwości zamówienia kartonów niestandardowych na konkretny wymiar. Prawidłowy rozmiar kartonu to taki, w którym produkt swobodnie się mieści, jednak nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni, dzięki czemu nie będzie się przemieszczał. Jeśli nasza wysyłka głównie opiera się na usługach InPostu bądź Poczty Polskiej, wówczas warto wybrać kartony według określonych gabarytów- istnieją specjalne kartony do paczkomatów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dana paczka zmieści się w danym przedziale.

Kolejną kwestią jest rodzaj pudełka. Najczęściej stosuje się kartony klapowe, bowiem są one najbardziej uniwersalne oraz występują w wielu rozmiarach. Karton klapowy dość szybko się składa, po czym wystarczy miejsce łączeń zabezpieczyć taśmą pakową. W taki karton możemy zapakować zarówno pojedyncze produkty, jak i kilka przedmiotów na raz. Inną możliwością są katony fasonowe, które cieszą się nieco większą estetyką oraz zwykle nie wymagają wzmocnienia taśmą po ich złożeniu. Jeśli natomiast bardzo zależy nam na maksymalnie szybkim czasie pakowania, warto postawić na kartony z automatycznym dnem. By je rozłożyć, wystarczy ścisnąć boki pudełka. Zwykle mają one wzmacniane dno, przez co są trwałe i łatwo przywrócić je do stanu pierwotnego, a więc rozłożyć i wykorzystać w razie potrzeby.

Istotnym parametrem jest także wytrzymałość kartonu, a tym samym rodzaj tektury użytej do produkcji danego opakowania. Jeśli nasz towar jest niewielki i lekki, wówczas wystarczą kartony z tektury 3-warstowej. Są one najbardziej uniwersalne i na tyle wytrzymałe, że bez problemu wytrzymają transport większości produktów. Gdy nasz towar to głównie przedmioty o większej wadze i rozmiarze, wówczas należy postawić na kartony 5-warstwowe. Są one niezwykle trwałe i wytrzymałe, stąd też służą także jako kartony do przeprowadzki.

Gdzie kupić karton i jak wybrać odpowiedni?
Pudełka kartonowe i opakowania kartonowe | https://strefapakowania24.pl/

Gdzie najlepiej kupić kartony?

Prowadząc sklep internetowy wiemy, czym kierują się nasi klienci, tak chętnie korzystający z zakupów przez Internet. Przede wszystkim jest to cena niższa niż w przypadku sklepów stacjonarnych, większy wybór, bowiem nie ogranicza tu powierzchnia sklepu oraz przejrzystość ofert- możemy wszystko dokładnie przejrzeć oraz zapoznać się z opisem. Dlatego chcąc nabyć najlepsze opakowania dla swoich produktów, warto zakupić je w sprawdzonym sklepie internetowym. Oferujemy szeroki wybór kartonów oraz akcesoriów niezbędnych do prowadzenia biznesu e-commarce. Posiadamy kartony oraz inne opakowania w wielu rozmaitych rozmiarach, rodzajach, wzorach i kolorach. Dodatkowo gwarantujemy korzystne ceny oraz owocną współpracę. Wyróżnia nas wysoka jakość, idąca w parze z niską ceną. Ponadto oferujemy wykonanie kartonów na wybrany wymiar, dzięki czemu jeszcze bardziej dopasujesz opakowanie pod konkretny produkt.

Pakowanie produktów do wysyłki może być łatwe, szybkie i przyjemne, jeśli tylko posiadasz odpowiednie opakowania. To gwarancja zadowolenia zarówno Twojego, jak i Twoich klientów, którzy otrzymają dobrze zabezpieczony i estetycznie zapakowany towar.