Foto: UM Rzeszów

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy stadionu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nowy stadion piłkarsko-lekkoatletyczny przy ul. Wyspiańskiego ma być gotowy na 120-lecie CWKS Resovii, która będzie gospodarzem obiektu.

Uroczyste spotkanie, podczas którego poinformowano o zawarciu umowy odbyło się na bieżni stadionu przy ul. Wyspiańskiego. Budowę nowego obiektu będą współfinansować resort sportu, który pokryje połowę kosztów oraz władze miasta i województwa, które dołożą po 25 procent. To łącznie 120 milionów złotych.

– Historia związana z przygotowaniami do budowy tego obiektu trwa bardzo długo, ale dzisiaj możemy wreszcie poinformować, że już nic nie powinno zatrzymać tej inwestycji. Mamy umowę na dofinansowanie zadania przez ministerstwo sportu, co pozwoli nam rozpocząć wydatkowanie publicznych pieniędzy na ten cel. Otwarty stadion lekkoatletyczny z funkcjami piłkarskimi uzupełni infrastrukturę sportową w mieście, w postaci już działającej, nowoczesnej hali Uniwersytetu Rzeszowskiego, a wkrótce także wspaniałego basenu z funkcją skoków do wody – cieszy się Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Jak podkreśla Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki, Rzeszów jako dynamicznie rozwijające się miasto zasługuje na nowoczesny obiekt sportowy. – Aby mieszkańcy miasta mogli rozwijać swoje pasje w jak najlepszych warunkach, a kibice oglądać i oklaskiwać ich zmagania na obiekcie na miarę XXI wieku. Dziękuję prezydentowi Rzeszowa oraz przyjaciołom podkarpackiego sportu za to, że mogliśmy szybko doprowadzić ten projekt do końca – mówi minister Bortniczuk.

Dzięki podpisaniu umowy na finansowanie zadania miasto Rzeszów, jako inwestor będzie mogło wkrótce ogłosić przetarg na przebudowę obiektu. Firma, która go wygra, dostanie za zadanie zoptymalizować istniejącą dokumentację tak, aby nowy stadion spełniał zarówno wymogi i oczekiwania lekkoatletyczne, jak i piłkarskie. Prezydent Konrad Fijołek chciałby otworzyć nowy obiekt w 2025 roku, kiedy to CWKS Resovia będzie świętować 120-lecie istnienia. Zdaniem Tomasza Poręby, europosła PiS nic nie powinno już przeszkodzić w budowie i dotrzymaniu tego terminu.

– Mam nadzieję, że inwestycja rozpocznie się jak najszybciej, a nowy stadion pozwoli zbudować jeszcze silniejszą markę Rzeszowa i Podkarpacia. To miejsce da poczucie, że dzieci i młodzież będą mogły się rozwijać sportowo. Chcemy tego stadionu nie dla wyborców, ale dla wszystkich ludzi. Tak, jak tutaj stoimy, reprezentując inne opcje polityczne, nasz cel jest wspólny. Chociaż wiele osób wątpiło w powodzenie tego przedsięwzięcia, teraz już nic go nie zatrzyma – deklaruje Tomasz Poręba.

Poprzedni artykułNowy stadion Resovii gotowy w 2025 r.? Ministerstwo Sportu przekazało 60 mln
Następny artykułTragiczny wypadek w Kamieniu. Utrudnienia na S-19