Trener Daniel Myśliwiec po sezonie odejdzie ze Stali Rzeszów. Szkoleniowiec poinformował o tym opinię publiczną podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed meczem z GKS-em Katowice.

Przed meczem z Arką Gdynia dostałem informacje od naszego prezesa, że bez względu na wynik, w przyszłym sezonie nie będę trenerem Stali Rzeszów i liczyłem, że ta informacje wcześniej nie wyjdzie. Niestety wyszła, z niezależnych ode mnie przyczyn, wyszła wewnętrznie i chcąc być dalej uczciwym wobec naszych piłkarzy, wobec kibiców, chciałbym po prostu jasno zakomunikować. W przyszłym sezonie nie będę trenerem Stali Rzeszów– powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Daniel Myśliwiec.

Klub wydał w tej sprawie oświadczenie:

Daniel Myśliwiec po sezonie odejdzie ze Stali Rzeszów. Współpraca z trenerem nie będzie kontynuowana ze względu na odmienne wizje co do przyszłości klubu. Mimo podjętych decyzji, sztab i drużyna mają pełne wsparcie w ostatnich meczach sezonu.

– Daniel jest jednym z najlepszych trenerów w Polsce i nie chodzi tu o konflikt, tylko inny punkt widzenia. Inaczej widzimy przyszłość pierwszej drużyny, klubu – ja staram się patrzeć kompleksowo i kilka lat do przodu jeżeli chodzi o przyszłość. Uważam, że można połączyć wprowadzanie młodzieży systemowo, a nie z chwili potrzeby i odnosić przyszłościowo sukcesy sportowe. Nie będziemy w stanie dać Danielowi najlepszych zawodników dostępnych na rynku w celu już teraz osiągnięcia najwyższych wyników sportowych, dlatego też zdecydowaliśmy się na zakończenie współpracy – powiedział Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów.

37-latek pracuje w Stali od 19 grudnia 2020 roku.

Poprzedni artykułIgrzyska Olimpijskie 2023 w Rzeszowie
Następny artykułGeodeta zaginął w lesie. Odnalazła go policja