Po roku przerwy związanej z pandemią powraca Top of The Top Sopot Festival. W drugim dniu festiwalu kilkoro gwiazd powalczy o statuetkę Bursztynowego Słowika. Wśród nich znalazł się także Arek Kłusowski, pochodzący z Rzeszowa.

Sopocki festiwal odbędzie się już po raz czwarty pod nazwą Top of the Top Sopot Festival. Sięga on do tradycji letniego koncertowania w letniej Operze Leśnej. Jej pomysłodawcą był Władysław Szpilman. Pierwsza edycja widowiska odbyła się w 1961 roku i od tamtego czasu widzów przed telewizory przyciągał plejadą zagranicznych gości.

W drugim dniu tegorocznej edycji festiwalu kilkoro gwiazd powalczy o statuetkę Bursztynowego Słowika, którzy w ciągu ostatniego roku wydali utwory emitowane na antenach największych krajowych stacji radiowych. Do rywalizacji stanie: Roksana Węgiel, Viki Gabor, Dawid Kwiatkowski, Grzegorz Hyży oraz pochodzący z Rzeszowa, Arek Kłusowski. Rzeszowianin wystąpi z utworem „Idealny Syn”. O tym, do kogo powędruje Bursztynowy Słowik zdecydują widzowie stacji TVN w głosowaniu SMS. Koncert będzie transmitowany na antenie TVN.

Arek Kłusowski to charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, osobowość sceniczna. Jest laureatem 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of the Poland”. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. Arek długo i ciężko pracował na swoje „5 minut” i wszystko wskazuje na to, że jego czas właśnie nadchodzi. Świetnie przyjęty energetyczny singiel „Antarktyda” zapowiada drugi album i nowy rozdział w karierze artysty.