Foto źr. RDK Rzeszów

W tegorocznym Grand Prix 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” zawalczy 44 wokalistów z całego kraju. Dwudniowy festiwal, którego organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury odbędzie się w dniach 8 – 9 kwietnia 2022 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gwiazdami tegorocznej edycji wydarzenia będą Robert Janowski, Magda Steczkowska oraz Arek Kłusowski.

W gronie Jury tegorocznej edycji znaleźli się trzej znani artyści:

– Robert Janowski (piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny),

– Magda Steczkowska (piosenkarka, autorka tekstów),

– Arek Kłusowski (piosenkarz, kompozytor, tekściarz).

Jurorzy wyłonili finalistów, dokonując oceny 146 zgłoszonych uczestników z 77 miejscowości z całej Polski. Na festiwalowej scenie zaprezentuje się 44 wokalistów z 29 miast, którzy podczas przesłuchań konkursowych zawalczą o Grand Prix w wysokości 5000 zł oraz nagrody przyznawane w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat i powyżej 19 lat.

Festiwal odbędzie się w dniach 8 – 9 kwietnia 2022 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. W piątek 8 kwietnia o godzinie 10:00 rozpocznie się Finał z udziałem zakwalifikowanych wokalistów. Wstęp na konkursowe przesłuchania jest bezpłatny. W sobotę 9 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się uroczysty Koncert Galowy, podczas którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz gwiazda wieczoru – Magda Steczkowska. Koncert poprowadzi Robert Janowski.

Bilety nabyć można na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl oraz w siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Staromiejskiej 43a (pn-pt, 10:00-17:00).

10. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Realizację wydarzenia wspierają: Partner – Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Sponsor Główny – Kino Helios oraz Sponsorzy – Pajownia i Ewelina Sudoł Kreacja Piękna.