Foto źr. Wikipedia

Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. mjr. Adama Kowalskiego rozpocznie się 2 maja 2022 r. od godz. 14:00 na Al. Lubomirskich przy fontannie multimedialnej.

Wśród wielu ciekawych atrakcji zapraszamy do odwiedzenia stoiska edukacyjnego przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, oraz na Fosę Zamku Lubomirskich gdzie odbędzie się inscenizacja życia obozowego w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych z czynnym udziałem publiczności w tym także gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.
Będzie też można podziwiać wystawę militariów z różnych epok oraz pokaz filmów o tematyce historycznej w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Na scenie przy fontannie zostaną zaprezentowane grupy rekonstrukcyjne i historyczne, nie zabraknie również koncertów patriotycznych, wystąpią m.in. takie zespoły jak: CONTRA MUNDUM, Grupa wokalna 21, Buen Camino, SOUL z Sanoka.

Honorowy patronat nad festiwalem udzieliła: Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie z dr. hab. Dariuszem Iwaneczką na czele.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: TVP3 Rzeszów oraz Polskie Radio Rzeszów.

Serdecznie zapraszamy do świętowaniu 2 maja w stolicy naszego województwa.