fot. Facebook / Asseco Resovia Rzeszów

Nadchodzący sezon w siatkarskiej PlusLidze zbliża się wielkimi krokami. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rozegrają osiem sparingów. Zobaczcie, z kim podopieczni Alberto Giulianiego zmierzą się w okresie przygotowawczym.

Do pierwszego meczu nowego sezonu PlusLigi pozostało 32 dni. Tymczasem Asseco Resovia Rzeszów przedstawiła plan sparingów.

Pierwszy mecz kontrolny zostanie rozegrany (bez udziału publiczności) z Cerrad Enea Czarnymi Radom już w najbliższy czwartek, w Hali Podpromie w Rzeszowie. W kolejnym sparingu rzeszowianie zmierzą się z beniaminkiem PlusLigi, Luk Politechniką Lublin (8.08 w Lublinie, 18.08 w Rzeszowie) oraz z Aluron CMC Wartą Zawiercie (14 września w Rzeszowie).


W składzie Asseco Resovii zobaczymy Rafała Buszka, Jakuba Buckiego, Bartłomieja Krulickiego, Macieja Muzaja, Michała Poterę, Nicolasa Szerszenia i Pawła Woickiego. Z uwagi na odbywające się w tym czasie Mistrzostwa Europy, skład uzupełnią juniorzy AKS-u Rzeszów.

Asseco Resovię w pełnym składzie będziemy mogli zobaczyć w towarzyskim turnieju organizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (24-26 września). Poza rzeszowianami wystąpią tam Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz niemiecki SWD Powervolleys Düren.

W ostatnim meczu kontrolnym „Pasiaki” zmierzą się 29 września na Podpromiu z ukraińskim Barkom-Każany Lwów.

Plan meczów sparingowych:
2 września – Cerrad Enea Czarni Radom – Hala Podpromie w Rzeszowie
8 września – Luk Politechnika Lublin – Lublin
14 września – Aluron CMC Warta Zawiercie – Hala Podpromie w Rzeszowie
18 września – Luk Politechnika Lublin – Hala Podpromie w Rzeszowie
24-26 września – Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim, Indykpol AZS Olsztn, Trefl Gdańsk, SWD Powervolleys Düren
29 września – Barkom-Każany Lwów – Hala Podpromie w Rzeszowie

Źródło: Facebook / Asseco Resovia Rzeszów