Foto: UM Rzeszów

Prezydent miasta Rzeszowa zaprasza na piknik „Nasze korzenie: sprzątanie i sadzenie”, który odbędzie się 3 czerwca 2022 roku w godzinach od 17:00 do 19:00 w Parku Papieskim.

Nasze korzenie: sprzątanie i sadzenie to pierwszy z trzech pikników na którym posadzonych zostanie 15 dębów, do rozdania będzie również 400 sadzonek pelargonii oraz łąki kwietne w woreczkach, które będziecie mogli zabrać ze sobą do domu.

– To właśnie w Parku Papieskim, w ubiegłym roku podczas mojej kampanii wyborczej posadziliśmy pierwsze drzewa. Obiecywałem, że jeśli zostanę prezydentem, na sadzeń zieleni będzie więcej i słowa dotrzymuję. Sadzimy właśnie w mieście kolejną partię roślin, w tym także wysokich, kilkumetrowych drzew. Kolejne z nich zasadźmy wspólnie podczas pikniku, na który serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców – komentuje Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa.

Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję skosztować miód z pasieki zlokalizowanej przy MPWiK Rzeszów, przewidziano również szereg atrakcji dla starszych i młodszych:
▪ eko zabawy ruchowe (edukacyjne eko koło fortuny, tworzenie gazetowej mody, recyklingowe Memory)
▪ dla najbardziej aktywnych będą czekać własnoręcznie tworzone eko-niespodzianki
▪ żywa biblioteka
▪ punkt adopcji roślin
▪ strefa gier i rekreacji ( dmuchańce, stoiska z przekąskami )

Serdecznie zapraszamy