3 lipca tyczyński rynek wypełni się zespołami w pięknych kolorowych ludowych strojach i  stanie się na jeden dzień miasteczkiem folkloru. W tym dni odbędzie się 27 edycja Wojewódzkiego Przeglądu Wiejskich Zespołów Artystycznych. W tegorocznym przeglądzie weźmie udział 9 zespołów a’capella, 4 solistów śpiewaków, 3 solistów instrumentalistów, 5 kapel ludowych, 17 zespołów śpiewaczych z akompaniamentem oraz zespół obrzędowy z województwa podkarpackiego, skupiające nie tylko osoby starsze, ale także ludzi młodych, których łączy wspólna pasja amatorskiego śpiewania, mająca na celu kultywowanie i ochronę tradycji ludowych, a przede wszystkim miłość do kultury ludowej. Po części konkursowej wystąpi zespół Opa Cupa! Zespół gra szeroko pojęty folk, inspirowany nie tylko naszą rodzimą, polską muzyką ludową, ale również muzyką bałkańską, klezmerską, węgierską czy słowacką. Przeglądowi towarzyszyć będzie Tyczyński Jarmark Rozmaitości, na którym będzie można nabyć: wyroby ceramiczne u Marty Marciniec, produkty spożywcze przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Hermanowej, rękodzieło u Krystyny Barkowskiej, produkty spożywcze przygotowane przez Zakład Aktywności Zawodowej w Rzeszowie, rękodzieło u Jadwigi Szlagi,  soki  tłoczone z Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego w Błażowej, drewniane misy wykonane przez Waldemara Dubaj oraz ikony Barbary Ptaszek. Na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce. 

Przegląd rozpoczyna się o godz. 10.00, koncert zespołu Opa Cupa odbędzie się o godz. 18.00!

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka charytatywna na Polę Matuszek. Mała Pola choruje na śmiertelną i nieuleczalną chorobę genetyczną SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka otrzymała lek, który łagodzi objawy, jednak istnieje szansa by podjąć leczenie terapią genową, która daje szanse na życie Poli. Zachęcamy do wsparcia małej wojowniczki w jej walce o zdrowie!

Organizatorem XXVII Wojewódzkiego Przeglądu Wiejskich Zespołów Artystycznych jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie. Sponsorami wydarzenia są: Starosta Rzeszowski, Burmistrz Tyczyna, Zarząd Mieszkańców Miasta Tyczyna, Pratko Cafe, Pratko Development. 

Poprzedni artykułPo raz kolejny w sezonie zimowy zostanie otwarte połączenie z Jasionki do Egiptu
Następny artykułW lipcu br. rozpocznie się przebudowa ul. Warszawskiej w Rzeszowie