Policjanci wyjaśnią okoliczności porannego zdarzenia, do którego doszło na ulicy Słocińskiej. Kierujący audi, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potracił dwie dziewczynki. Obie zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie są poważne. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi.

Do wypadku doszło dziś o godz. 7.35 na ulicy Słocińskiej. Jak wstępnie ustalili skierowani na miejsce policjanci drogówki, kierujący audi, 24-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc ulicą Słocińska w kierunku Malawy, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie idące do szkoły siostry. Dziewczynki w wieku 7 i 10 lat zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie są groźne.

Przejście dla pieszych, na którym doszło do zdarzenia, nie posiada sygnalizacji świetlnej, jednak nad bezpieczeństwem pieszych czuwała tam osoba odpowiedzialna za ruch pieszych. W momencie zdarzenia ta osoba również przebywała na pasach, sygnalizując kierowcom konieczność zatrzymania się z uwagi na obecność przechodzących osób.

Kierujący audi był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

Poprzedni artykułTrafili do aresztu za posiadanie substancji niedozwolonych
Następny artykułTrwają prace przy budowie hali sportowej przy I LO