Foto: UM Rzeszów

Po dwuletniej przerwie wracają pokazy rzeszowskiej fontanny multimedialnej. W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy, pokaz specjalny rzeszowskiej fontanny. W tym roku zaprezentowany zostanie nowy program.

Sobotnia premiera nowego programu będzie składała się z dwóch części. Pierwsza z nich inspirowana jest muzyką Antonio Vivaldiego – „Cztery pory roku”, druga cześć nosi tytuł „Małe rzeczy w dużej skali”. Będzie to pierwszy po dwuletniej, spowodowanej pandemią, przerwie pokaz specjalny w wykonaniu jednej z największych atrakcji Rzeszowa – fontanny multimedialnej. Powstała w 2013 roku i tak naprawdę jest zespołem fontann, na który składa się kilka elementów: fontanny-kwiaty, fontanna mokra oraz najważniejsza – multimedialna fontanna sucha, której pokazy oglądają często tysiące osób.

Czas pandemii i wprowadzone w związku z nim ograniczenia dotyczące organizacji wydarzeń z udziałem publiczności zostały wykorzystane do przygotowania i przeprowadzenia kompleksowego remontu fontanny. Wymienione zostały zużyte już elementy tak jak np. pompy atrakcji, które umożliwiają tworzenie dynamicznych efektów wodnych, sterowniki, lampki, kable. Naprawiony został także m.in. system laserowy oraz projektor. Te prace już się zakończyły. Kilka dni temu przeprowadzone zostały pokazy testowe odnowionej fontanny.

Sobotni pokaz specjalny rozpocznie się o godz. 21.30.

Harmonogram pokazów fontanny multimedialnej

Poprzedni artykułPolicja zatrzymała dwóch mężczyzn. Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą
Następny artykułJednego Serca Jednego Ducha- tłumy pod parasolami na koncercie [foto, video]