Już w najbliższą niedzielę odbędą się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. W ten sam dzień jest również 101 rocznica Bitwy Warszawskiej.

Obchody rozpoczną się od Mszy św. w Kościele Garnizonowym o godzinie 9:00 z koncertem pieśni patriotycznej w wykonaniu Niny Nowak z Orkiestrą Wojskową. Następnie o godzinie 11:00 odbędzie się apel przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Później między godziną 13 a 17 będzie piknik wojskowy przy Urzędzie Wojewódzkim. Hasłem przewodnim tego rocznych obchodów jest „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Liczne wojskowo-żołnierskie atrakcje będą dostępne również dla mieszkańców podkarpacia nie mogących dotrzeć do Rzeszowa. Podobne pikniki odbędą się również w Solinie i w Dynowie.

Piknik to nie tylko spotkanie z Wojskiem Polskim i tradycyjna grochówka, mieszkańcy będą mogli całą rodziną wziąć udział w ciekawych atrakcjach, grach i zabawach dla dzieci, zobaczyć demonstrację sprawności fizycznej żołnierzy oraz pokaz wojskowego sprzętu i wyposażenia. Na stoisku promocyjno – rekrutacyjnym będzie można zobaczyć pojazdy ciężarowe, quady, motocykle, karabin wyborowy BOR i wielokalibrowy karabin TOR, karabinki GROT, sprzęt noktowizyjny, termowizyjny oraz terytorialsów ze składu sekcji lekkiej piechoty ubranych i wyposażonych na full combat. Wedle towarzyszącego hasła, każdy ochotnik na miejscu będzie mógł złożyć wniosek o powołanie do służby w pododdziałach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.