Foto źr. UM Rzeszów

Nowa inwestycja będzie mieścić się w rejonie ul. Welca na osiedlu Staromieście. Umowa na opracowanie ważnego dokumentacji została podpisana we wtorek.

Teren na którym znajdą się nowe obiekty to obszar o powierzchni około 6 hektarów.

– Przeprowadziliśmy także wiele analiz dotyczących funkcjonowania parków wodnych zarówno w Polsce jak i Europie. Sprawdzaliśmy m.in. jakie ich elementy, rozwiązania można przenieść na nasz grunt a jakich unikać. Te wszystkie nasze dotychczasowe działania zaowocowały tym, że dziś możemy podpisać umowę na opracowanie bardzo ważnego dokumentu – studium wykonalności. Będzie ono krokiem milowym przybliżającym nas do rozpoczęcia projektowania aquaparku – komentuje Konrad Fijołek.

Prezydent Rzeszowa podczas spotkania w Urban Lab podpisał z firmą Agraria z Warszawy umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie”.

– Cieszę się, że przy okazji tak ważnego zadania będziemy współpracowali z tak doświadczonym partnerem. Wspólnie z firmą Agraria będziemy badali trzy warianty przyszłej inwestycji. Pierwszy z nich to budowa zadaszonego aquaparku, drugi to aquapark z rekreacyjną częścią zewnętrzną, trzeci to aquapark plus część zewnętrzna oraz dodatkowo kryte lodowisko. Dzięki studium będziemy mogli określić dokładnie jak ta przyszła inwestycja powinna wyglądać i który wariant jest najodpowiedniejszy – powiedział prezydent Rzeszowa.

– Zależy nam na tym, aby rzeszowski park wodny był skrojony na miarę oczekiwań mieszkańców a także na miarę możliwości miasta. Chcemy, aby oprócz funkcji rekreacyjnej pełnił także funkcję edukacyjną. Planujemy zastosować tam najnowsze zdobycze techniki, wykorzystać odnawialne źródła energii i technologie związane z budownictwem pasywnym. Chcemy, aby był obiektem ekonomicznym ale także nowoczesnym, na miarę XXI wieku – powiedział Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

Studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie” będzie gotowe za 125 dni. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie przetargu na wybór firmy, która, w oparciu o dane ze studium wykonalności, opracuje już dokumentację projektową budowy aquaparku.

Poprzedni artykułNa osiedlu Krakowska Południe zostanie rozbudowany teren rekreacyjny
Następny artykuł18-latek uciekał przed kontrolą. Tłumaczył, że się przestraszył