Dwa najbliższe weekendy będą obfitować w gminie Tyczyn w wydarzenia kulturalne. Już w tę niedzielę odbędzie się wernisaż wystawy „Kulinarne smaczki” Andrzeja Mleczki, tydzień później XXVI Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych.

12.09.2021r. -Wernisaż wystawy – „Kulinarne smaczki” Andrzeja Mleczki                      
 Kulinarna gawęda Stefanii Budy i prezentacja i pokaz kulinarny w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Zarzecza – Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 29.   

Autor urodził się w 1949 roku w Tarnobrzegu. Studiował na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1971 roku zadebiutował na łamach tygodnika „Student”. Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym.
Jest autorem ponad 20 tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w ponad 50 książkach i albumach. Twórczość artysty prezentowana była na kilkuset wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.
Wernisaż odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa „Smaki Dziedzictwa” .

19.09.2021r. – XXVI Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych – Rynek w  Tyczynie: godz. 10.00 – uroczyste rozpoczęcie przeglądu, 
godz. 10.30 – prezentacje konkursowe
godz. 18.00 – koncert zespołu Karczmarze 
godz. 19.00 – ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz koncert laureatów  


dodatkowe atrakcje: kiermasz rękodzieła i produktów kulinarnych, regionalne jadło, darmowe dmuchańce dla dzieci, warsztaty artystyczne.