W sobotę odbył się Ogólnopolski strajk dzieci do szkół

W minioną sobotę (14.08) do Rzeszowa przyjechał Adam Mazurek – pedagog, były nauczyciel, autor książki „Dziennik pedagoga szkolnego. Czyli jak przetrwać na wojnie z systemem” oraz organizator Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół.

Jak twierdzi żaden wirus nie może doprowadzać do odbierania dzieciom edukacji, opieki i wychowania. W trakcie wystąpienia wskazywał na ogromną szkodliwość izolowania społecznego dzieci i młodzieży oraz zdalnego nauczania, prowadzącego do uzależnień, depresji, zaburzeń zachowania, otyłości czy wad wzorku i postawy.

Możemy bronić się przed tym szaleństwem. Po pierwsze piszmy do dyrektorów szkół w sprawie braku zgody na zamykanie szkół, po drugie składajmy wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły z powodu braku warunków do zdalnej nauki w domu, po trzecie, gdy szkoły zostaną znowu zamknięte, nie logujmy się na e-lekcje. W końcu, jeśli dyrektor nie reaguje na nasze monity, zawiadamiajmy prokuraturę z art. 231 kk” – mówił podczas wydarzenia Adam Mazurek.

W trakcie wydarzenia głos zabrała m.in. Maja Ignaś, nauczycielka języka angielskiego z Sędziszowa Małopolskiego, która zaapelowała do rodziców o „przebudzenie” i podjęcie działań na rzecz powrotu normalności w szkołach.

W drugiej części spotkania wystąpił też Kuba, podkarpacki raper o pseudonimie Maskit. Młody muzyk zaprezentował kilka utworów ze swojej płyty „Wszystko za życie”.

Wydarzenie odbyło się na plaży nad jeziorem Żwirownia.

Poprzedni artykułCiągnik przygniótł 50-latka. Przetransportowano go śmigłowcem do szpitala
Następny artykułMorderstwo w Rzeszowie. Ugodziła znajomego nożem w szyję