Już ponad 2100 osób zarejestrowało się na liście startowej 11. Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 11 listopada i będą największym biegiem ulicznym na Podkarpaciu.

Bieg wystartuje o godz. 11:11 z rzeszowskiego Rynku. Uczestnicząc w tym wyjątkowym wydarzeniu, zawodnicy i kibice będą mogli uczcić Święto Niepodległości. Dzięki specjalnym koszulkom startowym, w kolorze białym i czerwonym, zawodnicy utworzą w trakcie biegu żywą flagę. Głównymi sponsorami biegu są PKO Bank Polski oraz Miasto Rzeszów.

Wszyscy uczestnicy 11. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal.

Zawodnicy mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 12 – letniemu Filipowi. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych (m.in. wada rdzenia kręgowego, zakotwiczenie rdzenia, asymetria długości kończyn dolnych, deformacja stopy). Niezbędna jest operacja prawej nogi oraz stała rehabilitacja. Jest podopiecznym Fundacji Siepomaga. Biegacze chętni wesprzeć leczenie chłopca przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Filipa. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

– Zawodnicy pobiegną bardzo szybką i atestowaną trasa wiodącą częściowo przez centrum miasta, a następnie malowniczymi ścieżkami nad Wisłokiem. Zapowiada się wspaniała impreza z rekordową liczbą uczestników – mówi Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, organizator biegu.

Obok amatorów, na starcie zameldują się zawodowi biegacze, którzy z dystansem 10 kilometrów powinni się uporać w około 30 minut.

– Swój udział w biegu zapowiedzieli m.in. Sabina Jarząbek z Kielc – aktualna Mistrzyni Polski w biegu na 10 km, Monika Kaczmarek, która wygrała u nas dwa lata temu, czy Mateusz Kaczor, wielokrotny medalista MP, zwycięzca biegu w Rzeszowie z ubiegłego roku. Liczymy także na naszych zawodników, Monikę Kuźniar z Resovii, czy Patryka Marszałka, który był tu najszybszy w październikowym biegu na 5 km – wylicza Piotr Kowal ze stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Bieg zamknie potężna flaga Polski niesiona przez grupę zawodników. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Rzeszowa do wspólnego kibicowania.

Najważniejsze informacje organizacyjne

10:30 – Odprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą obok Sceny na Rynku.

10:40 – Wspólna rozgrzewka, okolice sceny oraz startu biegu na Rzeszowskim Rynku.

11:00 – Hymn Polski.

11:11 – Start biegu

12:35 – Dekoracja (może ulec przyśpieszeniu po przybiegnięciu ostatniego zawodnika).

Po dekoracji wśród uczestników biegu głównego zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Podczas losowania nagród tylko obecne osoby mogą zgłosić się po ich odbiór. Brak wyczytanej osoby powoduje losowanie kolejnego uczestnika.

Start i meta znajdować się będzie na Rzeszowskim Rynku.

Odległość między biurem zawodów, a startem biegu to około 900m.

źr. fot./ UM Rzeszow

Poprzedni artykułEasttrees z Zielonej góry odpiera zarzuty TVN. Znamy wyniki zewnętrznego audytu
Następny artykułMarek Sitarz nowym starostą rzeszowskim