Kościół Farny w Rzeszowie - Fara Rzeszów

Jutro na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się uroczystość związane z obchodami jubileuszu 150-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wraz z wojewódzkimi obchodami Dnia Strażaka i 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W związku tym wydarzeniem w czasie uroczystości wystąpią utrudnienia w ruchu. Zamknięte dla ruchu będą: Plac Farny i przyległe ulice, ulica Słowackiego, fragment alei Cieplińskiego i ulicy Pułaskiego.

Podczas uroczystości w piątek 13 maja od godz. 8 do 15 zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice: Plac Farny, ulica Matejki (od Rynku do Placu Farnego) oraz ulica Słowackiego (od skrzyżowania z ulicą Króla Kazimierza do ulicy Matejki). Cała ulica Słowackiego będzie zamknięta dla ruchu w godzinach od 13.30 do 15.

Wcześniej około godz. 13.20 chwilowe utrudnienia mogą pojawić się podczas przejazdu kolumny wozów strażackich z parkingu przy Hali na Podpromiu przez ulicę Kilara do ulicy Słowackiego.

W godzinach od 14.40 do 15 w związku z przemarszem pododdziałów uczestniczących w uroczystości do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie zamknięte dla ruchu zostaną: ulica Moniuszki (od Ronda Sokoła do Ronda Żołnierzy Wyklętych), aleja Cieplińskiego w obu kierunkach (od Ronda Żołnierzy Wyklętych do najbliższej zawrotki oraz od Parki Jedności z Macierzą do ulicy Pułaskiego), oraz ulica Pułaskiego do wysokości wjazdu na teren Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.