Punkt noclegowy w Full Markecie/ fot. UM Rzeszów/Grzegorz Bukała

W budynku Full Marketu na ul. Rejtana w Rzeszowie powstał punkt noclegowy dla uchodźców. Przygotowano 500 miejsc noclegowych dla potrzebujących.

Ten punkt jest doskonałym uzupełnieniem działań pomocowych miasta. Prowadzimy punkt informacyjny na dworcu PKP, opiekujemy uciekającymi przed wojną, wysiadającymi z pociągów i autobusów, prowadzimy zbiórki darów, wysyłamy pomoc humanitarną a teraz dzięki współpracy z Medykiem możemy zapewnić im nocleg lub odpoczynek – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Powstał on ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Centrum Medyczne MEDYK i Fundacją Medyk dla Zdrowia. Potrzebujący pozostaną tu od kilku godzin do jednego, dwóch dni. Otrzymają kompleksową pomoc – noclegi, wyżywienie, odzież, środki chemiczne, mogą wziąć prysznic, odpocząć przed dalszą podróżą. Mogą również liczyć na uzyskanie niezbędnych informacji i wsparcie tłumacza.

W punkcie jest ok. 500 miejsc , w tym miejsca noclegowe dla rodzin- kuchnia, pokój zabaw dla dzieci, punkt ambulatoryjny, wydawane są ciepłe posiłki. Do placówki w Full Markecie, kierowane są w pierwszej kolejności osoby potrzebujące schronienia, które docierają z granicy na rzeszowski dworzec PKP- informuje UM Rzeszów.

Ze względu na dużą liczbę matek z dziećmi, na chwilę obecną, regulamin nie pozwala na przebywanie w punkcie noclegowym ze zwierzętami.