Foto: gov.pl

Na odcinku ul. Matysowskiej, od ul. św. Walentego do ul. Kiepury, będzie układana ostatnia warstwa nawierzchni. Z tego powodu w czwartek i piątek droga będzie zamknięta dla ruchu. Zmieniają się też trasy kursujących tą drogą autobusów MPK.

Prace przy kosztującej ponad 10,5 mln zł inwestycji związanej z rozbudową ul. Matysowskiej w Rzeszowie dobiegają końca. Jednym z ostatnich elementów, które musi zrealizować wykonawca (MPDiM Rzeszów), jest ułożenie warstwy ścieralnej nawierzchni.

Ten etap prac rozpocznie się w czwartek 11 sierpnia i potrwa do piątku 12 sierpnia. Z tego powodu, w ciągu tych dwóch dni ul. Matysowska będzie zamknięta dla ruchu drogowego. W pierwszy dzień, od godz. 8 do godz. 18, nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Pienińskiej/św. Walentego do ul. Nowe Wzgórza. W drugi dzień, również od godz. 8 do godz. 18, zamknięty zostanie odcinek od ul. Nowe Wzgórza do ul. Kiepury.

Są objazdy i zmiany kursowania autobusów

Na czas trwania robót zaplanowano objazdy. W stronę os. Zalesie, jadąc od ul. św. Walentego, można się dostać przez ul. św. Rocha, a później ul. Wieniawskiego. Wracając, kierowcy mogą skorzystać również z objazdu na ul. Wierchowej. Z kolei kierowcy, którzy chcą dostać się do południowych części Rzeszowa, skorzystają z objazdu przez Chmielnik, Kielnarową, Tyczyn, al. Sikorskiego oraz ul. Robotniczą.

Prace przy układaniu ostatniej warstwy nawierzchni ul. Matysowskiej wiążą się również ze zmianami w kursach autobusów MPK. Na linii nr 5 autobusy dojadą do przystanku Powst. Warszawy/Sikorskiego 12 bez zmian. Natomiast w kierunku ul. Lubelskiej kurs rozpocznie się od przystanku Powst. Warszawy/Rejtana 13, a dalej bez zmian. Zawieszona zostanie linia nr 48.

Poprzedni artykułKąpielisko na rzeszowskiej Żwirowni jest już otwarte
Następny artykułResovia czeka na wygraną. Dziś mecz z Arką Gdynia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj