Kryminalni z rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. 25-latek, przechowywał niedozwolone substancje miedzy innymi w domu i samochodzie. Mężczyzna w tej sprawie usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości substancji niedozwolonych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić te informacje. W piątek wieczorem, udali się na jedno z rzeszowskich osiedli. Na parkingu zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jakim dysponowali.

Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna przyznał się do posiadania substancji zabronionych. Fakt ten potwierdził się podczas przeszukania jego bagażu i odzieży. W podręcznej, sportowej torbie, policjanci znaleźli susz roślinny oraz proszek koloru brązowego. Natomiast w kieszeni kurtki, 25-latek miał wagę do ważenia narkotyków.

Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został zatrzymany. Wraz z nim kryminalni udali się do miejsca jego zamieszkania. Tam w rosnących na posesji tujach, mężczyzna wskazał miejsce, gdzie ukrył słoik z zawartością suszu roślinnego oraz foliowy worek z zawartością brązowego proszku. Narkotyki schowane były jeszcze w jego pokoju i w samochodzie.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 700 gramów różnego rodzaju substancji zabronionych. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana w ilości prawie 370 gramów, mefedron w ilości prawie 330 gramów i niewielka ilość haszyszu. Mężczyzna trafił do policyjnego areszt.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo.

W niedzielę przed południem, prokurator przesłuchał 25-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznych ilości niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Tego samego dnia prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mieszkańca powiatu rzeszowskiego 3 miesięczny areszt tymczasowy.                                                         

Za posiadanie znacznej ilości substancji niedozwolonych grozi  kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułRzeszów zyskał nową ścieżkę biegową na Bulwarach
Następny artykułWięcej samolotów z Jasionki do Dublina w czasie Bożego Narodzenia