W sieci pojawiła się zbiórka charytatywna dla rodziny z ul. Podwisłocze, której w ubiegłym tygodniu spłonęło mieszkanie. Zbiórkę pieniędzy prowadzi Społeczność Osiedla Nowe Miasto w Rzeszowie.

Przypomnijmy, do pożaru doszło w poniedziałek przed południem. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. Dwójka nastolatków sama wyszła z płonącego mieszkania. Kilka osób z pobliskich mieszkań z objawami zatrucia dymem trafiło do szpitala na obserwację.

Na stronie zbiórki organizatorzy podają:

Pożar, który wybuchł w mieszkaniu rodziny pani Małgorzaty strawił wszystko. Jako społeczność osiedla chcemy pomóc im jak najszybciej stanąć na nogi, by mogli wrócić do normalnego życia.

 Pracy jest bardzo dużo. Praktycznie trzeba wszystko postawić od zera. Instalacja (gazowa, wodna, elektryczna), grzejniki, wykończenie ścian, podłóg, kuchnia, łazienka, pokoje itp. 

Za zebrane środki zostaną zakupione materiały budowlane i wykończeniowe, a także wszystko co jest potrzebne, do użytku codziennego. Środki zostaną wypłacone bezpośrednio na rachunek bankowy pani Małgorzaty – BEZ POŚREDNIKÓW. 

https://pomagam.pl/nowemiastopomaga