Fot. Panattoni

Rozpoczęte w styczniu br. prace budowalne na terenie inwestycji LPP w Jasionce k. Rzeszowa nabierają tempa. Po zrealizowaniu części robót ziemnych i żelbetowych oraz instalacji zewnętrznych, budowa nowego magazynu e-commerce polskiego producenta odzieży wkracza w kolejny etap. Firma rozpoczęła już montaż betonowych słupów pod zaplanowane na maj br. przygotowanie konstrukcji stalowej dachu. Zakończenie budowy całego obiektu o powierzchni 69 000 m2 planowane jest jeszcze w 2022 roku.

Na Podkarpaciu trwają intensywne prace przy budowie nowego magazynu dedykowanego obsłudze zamówień onlinegdańskiej firmy odzieżowej. Inwestycja zaprojektowana z dbałością o standardy zrównoważonego budownictwa ma usprawnić sieć logistyczną, a także zwiększyć wydajność operacyjną i obecną powierzchnię magazynową spółki.

– Aktualnie wchodzimy w kolejną fazę przygotowania nowego obiektu FC Podkarpacie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich naszych partnerów realizujących prace budowalne, proces inwestycyjny przebiega zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że magazyn w Jasionce zostanie oddany do użytku zgodnie z naszymi założeniami jeszcze w tym roku – informuje Kamil Kawałek, menedżer ds. rozwoju sieci logistycznej LPP.

Po zakończeniu prac ziemnych i stabilizacji terenu pod budowę hali magazynowej, na wylewanych obecnie fundamentach rozpoczęto montaż betonowych słupów konstrukcyjnych. Do tej pory zainstalowano już około 40 proc., z zaplanowanych 400 filarów. Etap ten potrwa 8 tygodni, a termin zakończenia tej części prac przewidywany jest na koniec maja 2022 roku. Budowa słupów pozwoli na przystąpienie do przygotowania konstrukcji stalowej dachu, a następnie już w czerwcu, zamknięcia obiektu dachem i ścianami. Równolegle trwa obecnie instalacja systemów kanalizacji deszczowej i ochrony przeciwpożarowej oraz kontynuowane są działania związane z wykonaniem sieci zewnętrznych.  

Po ukończeniu prac nowy obiekt zwiększy powierzchnię magazynową LPP do ponad 465 tys. mkw. Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej sieci logistycznej i istotnym elementem planów naszej spółki. Nowe Fulfillment Center pozwoli na usprawnienie wielu procesów dystrybucyjnych w tej części Europy. Wierzymy również, że nasza długoterminowa obecność na Podkarpaciu przyniesie również korzyści dla całego regionu m.in. poprzez wsparcie lokalnego rynku pracy – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP .