Po niezwykle zaciętym pojedynku Stal Rzeszów odpadła z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski po przegranej w rzutach karnych z ekstraklasową Koroną Kielce.

Biało-niebiescy postawili się Koronie. Rzeszowianie do przerwy remisowali 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Łukasz Góra, Bartłomiej Poczobut i Piotr Głowacki. Dla zespołu z Kielc trafili: dwa razy Jewgienij Szykawka i Jacek Kiełb.

W drugiej połowie nie było już bramek i piłkarze obu drużyn musieli rozegrać dodatkowe 30 minut dogrywki. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie miały zadecydować rzuty karne. Te lepiej strzelali goście:

1-0 Piotr Głowacki, 1-1 Dawid Błanik, (1-1 Bartłomiej Poczobut – obroniony), (1-1 Jewgienij Szykawka – nad bramką), 2-1 Łukasz Góra, 2-2 Adam Deja, 3-2 Bartosz Wolski, 3-3 Saša Balić, 4-3 Kacper Piątek, 4-4 Luka Zarandia, 5-4 Dawid Olejarka, 5-5 Miłosz Trojak, 6-5 Andreja Prokić, 6-6 Adrian Danek, (6-6 Krystian Wrona – nad bramką), 6-7 Marcin Szpakowski

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski – 43. Franciszek Polowiec, 26. Łukasz Góra, 23. Krystian Wrona, 37. Piotr Głowacki – 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski, 9. Wiktor Kłos (84, 82. Igor Ławrynowicz) – 17. Kacper Sadłocha (71, 20. Kacper Piątek), 19. Patryk Małecki (71, 80. Dawid Olejarka), 6. Ramil Mustafajew (62, 11. Andreja Prokić).

Korona: 73. Marcel Zapytowski – 25. Grzegorz Szymusik (9, 23. Adrian Danek), 95. Mario Zebić (46, 66. Miłosz Trojak), 5. Radosław Seweryś, 33. Saša Balić – 10. Jacek Kiełb, 13. Ronaldo Deaconu (61, 45. Luka Zarandia), 26. Oskar Sewerzyński (106, 22. Adam Deja), 8. Dalibor Takáč (46, 20. Marcin Szpakowski), 17. Dawid Błanik – 99. Jewgienij Szykawka.

żółte kartki: Góra, Wrona, Polowiec – Zapytowski, Deaconu, Szpakowski, Danek.