Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Głogowie Małopolskim. Z nieustalonych przyczyn, kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z ciężarowym mercedesem. Kierowca bmw zginął na miejscu, a ranny kierowca samochodu ciężarowego został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 15.45, na drodze krajowej nr 9 w Głogowie Małopolskim. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki BMW, jadący w kierunku Kolbuszowej z nieznanych przyczyn, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym w kierunku Rzeszowa ciężarowym mercedesem. Po zdarzeniu bmw zjechało do przydrożnego rowu po prawej stronie drogi.

W wyniku zderzenia pojazdów kierujący bmw, 60-letni obywatel Francji, mieszkający obecnie w Kolbuszowej, zginął na miejscu. Kierowca samochodu ciężarowego, 52-letni mieszkaniec Rzeszowa został ranny i trafił do szpitala. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Na miejscu, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie, policyjna ekipa wypadkowa zabezpieczyła ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało zmarłego zabezpieczono do badań sekcyjnych.