Rzeszowianki w pierwszym spotkaniu nowego sezonu TauronLigii, pokonały na własnej hali BKS Bostik Bielsko-Biała 3:2. Najlepsza zawodniczką meczu została wybrana Jelena Blagojević

Siatkarski Developresu przystąpiły do spotkania z kilkupunktową przewagą. Podopieczne Stephane’a Antigi bez problemu realizowały założenia taktyczne, co było widoczne. Chwilę później za linia 9. metra pojawiła się Bruna Honorio (12:9) i zaczęła sprawiać rzeszowiankom kłopoty. Siatkarka opuściła pole serwisowe dopiero przy wyniku 16:10. Przyjezdne starały się odrabiać straty, ale brakowało im skuteczności i ostatecznie przegrały tą odsłonę do 19.

Druga odsłona spotkania była niemal taka sama. Ekipa z nad Wisłoka dominowała niemal w każdym elemencie. Po ataku Jeleny Blagojević, rzeszowianki prowadziły już 17:10. Wtedy trener BKS-u dokonał podwójnej zmiany i wprowadził na boisko Alinę Bartkowską i Karinę Chmielewską. Siatkarki z Bielsko-Białej próbowały odrobić stratę, ale nadal im czegoś brakowało, aby wygrać tą odsłonę.

Do trzeciego seta, gospodynie podeszły na pełnym luzie, co wykorzystały przyjezdne. Skuteczny atak Szlagowskiej, a także dwa efektowne bloki Dominiki Pierzchały pozwoliły bielszczankom objąć szybkie prowadzenie. Po początkowych problemach wydawało się, że gospodynie poprawiły swoją postawę i po błędzie rywalek wyszły na prowadzenie (12:11). Jednak nie trwało to zbyt długo. Po asie serwisowym Gabrieli Orvosovej, zespół BKS-u powrócił na prowadzenie i rzeszowiankom nie udało się odwrócić losy tego seta. Po trzech setach gospodynie prowadziły już 2:1.

Na początku kolejnej partii rzeszowianki szybko zerwały się do ponownej walki. Jednak popełniały proste błędy, a przyjezdne szybko doprowadziły do remisu (5:5). Od połowy seta gospodyniom zaczęło brakować skuteczności. Z kolei podopieczne Bartłomieja Piekarczyka nie miały problemu ze skończeniem akcji (16:11). To sprawiło, że w zespole Developresu dokonano zmian w składzie. Jednak to nie wystarczyło, aby zatrzymać rozpędzoną machinę BKS-u.

W decydującym secie rzeszowianki okazały się lepsze. Siatkarki Developresu bezlitośnie wykorzystywały błędy przeciwniczek. Przyjezdne obroniły dwie piłki meczowe, ale całe spotkanie zakończyły błędem w polu serwisowym, a zespół Developresu wygrał całe spotkanie 3:2.

Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:2 (25:19, 25:20, 20:25, 23:25, 15:8)

Developres Bella Dolina: Wenerska, Kalandarze, Jurczyk, Honorio Marques, Blagojević, Stencel, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Bajema, Birczycka.

BKS BOSTIK: Polak, Szlagowska, Świrad, Orvosova, Kazała, Janiuk, Drabek (libero) oraz Pierzchała, Borowczak, Chmielewska, Bartkowska.

Źródło: Facebook / KS DevelopRes Rzeszów