22-letni napastnik Sebastian Strózik w najbliższym sezonie będzie zawodnikiem I-ligowej Apklan Resovii Rzeszów. Rzeszowski klub poinformował dzisiaj o swoim transferze.

Sebastian Strózik to były reprezentant Polski do lat 20. Swoje pierwsze kroki w juniorskiej piłce stawiał w zespole TOR Dobrzeń Wielki oraz Pomologia Prószków. W 2016 roku trafił do Cracovii i tam pozostał do teraz. Na boiskach Ekstraklasy zadebiutował 4 grudnia 2017 roku. Łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym rozegrał 39 spotkań.

 22-letni napastnik związał się z Resovią Rzeszów rocznym kontraktem. W poprzednim sezonie na poziomie Ekstraklasy zagrał w 6 spotkaniach oraz 26 meczach w rezerwach Cracovii zdobywając łącznie 4 bramki.

Wcześniej do zespołu Resovii dołączył Aleksander Komor (GKS 1962 Jastrzębie Zdrój) oraz Bojan Gvozdenović (NK BSK Bijelo Brdo).

W zespole z Rzeszowa nadal będzie grał Jakub Wróbel. Napastnik po wypożyczeniu został wykupiony przez Apklan Resovię Rzeszów. 27-letni piłkarz parafował umowę na najbliższy sezon z opcją przedłużenia na kolejny.

Źródło: Resovia Rzeszów