Specjalne pokazy rzeszowskiej fontanny multimedialnej każdego sezonu oglądały tysiące widzów. Aby widowiskowe seanse mogły w tym roku powrócić konieczny jest remont obiektu.

Znajdująca się w centrum Rzeszowa fontanna multimedialna jest jedną z największych atrakcji miasta. Powstała w 2013 roku i tak naprawdę jest zespołem fontann, na który składa się kilka elementów: fontanny-kwiaty, fontanna mokra oraz najważniejsza – multimedialna fontanna sucha, której pokazy oglądają często tysiące osób.

W ciągu ostatnich dwóch lat przyciągające najwięcej widzów sobotnie wieczorne pokazy specjalne nie były organizowane. Spowodowane było to pandemią COVID – 19 i ograniczeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń z udziałem publiczności. W tym roku sobotnie pokazy specjalne powrócą. Aby było to możliwe fontanna musi przejść remont. Wymienione muszą zostać zużyte już elementy tak jak np. pompy atrakcji, które umożliwiają tworzenie dynamicznych efektów wodnych, sterowniki, lampki, kable. Naprawiany będzie także m.in. system laserowy oraz projektor.

Przetarg, podczas którego wybrany zostanie wykonawca prac, został już ogłoszony. Prace remontowe mają zakończyć się w połowie kwietnia. Pierwszy specjalny pokaz rzeszowskiej fontanny multimedialnej jest planowany w Święto Paniagi, które odbędzie się 3 maja.

źr. rzeszow.pl

Poprzedni artykułPRO FAMILIA przywraca od poniedziałku porody rodzinne
Następny artykułWalentynkowa nocna jazda – charytatywna akcja już dziś w Rzeszowie