Fot. źródło UM Rzeszów

Miasto Rzeszów bezpłatnie nabyło od Skarbu Państwa ok. 1,4 ha terenu, który zostanie wykorzystany do wybudowania połączeń drogowych ulic: Wołyńskiej, Potokowej i Słoneczny Stok.

Umowę dotycząca bezpłatnego nabycia terenu od Skarbu Państwa – Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisana została w Warszawie. Podpisy na umowie złożyli Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa KZN.

Działki, które za darmo przejęło miasto, zostaną wykorzystane do rozbudowy rzeszowskiej sieci dróg – budowy ul. Wołyńskiej i jej połączeń z ul. Potokową oraz Słoneczny Stok. Długość nowych dróg, które mają powstać to ok. 1,6 km. W październiku tego roku złożony zostanie wniosek o wydanie zezwolenia na budowę wspomnianych wyżej dróg. ZRID powinien zostać wydany na przełomie grudnia i stycznia. Budowa będzie mogła rozpocząć się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Ulica Wołyńska będzie obsługiwać komunikacyjnie nowe budynki, które mają powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, rządowego programu, który zastąpił Mieszkanie Plus.

W ramach SIM w Rzeszowie, na ok. 20-hekatowej działce w rejonie ulicy Wołyńskiej, powstać mają budynki, w których będzie ok. 850 mieszkań.