W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „Rzeszów BIKE Festiwal”. W ramach imprezy odbędzie się kolarski wyścig szosowy. Jego trasa przebiegała będzie ulicami Rzeszowa, które zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu.

W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „Rzeszów BIKE Festiwal”. Trasa zaplanowanego na sobotę wyścigu kolarskiego przebiegać będzie ulicami miasta.

Trasa wyścigu: początek na ul. Słowackiego, gdzie na wysokości ul. Króla Kazimierza umiejscowiono start, następnie zawodnicy przejadą ulicami Matejki, Plac Farny, Moniuszki, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Rejtana, Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Słowackiego do ul. Króla Kazimierza, gdzie będzie meta zawodów.

Od godz. 10.30 do godz. 14, ulice: Słowackiego (od ul. Kościuszki), Matejki, Plac Farny, Moniuszki, Kilara (od Mostu Zamkowego do ul. Słowackiego) zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. W tych samych godzinach na Al. Cieplińskiego (od wysokości ronda Żołnierzy Wyklętych) zamknięte zostaną dwa pasy ruchu w kierunku Piłsudskiego. Podobnie na Al. Piłsudskiego, Rejtana, Kopisto i Moście Zamkowym zamknięte zostaną dwa pasy zgodnie z kierunkiem ruchu.

Trasę i przylegające do niej skrzyżowania nadzorowane będą przez policjantów z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy.