fot. Facebook / Rzeszów - stolica innowacji

Ruszają przygotowania do wielkiego festiwalu kulinarnego „Karpaty na Widelcu” firmowane nazwiskiem znanego kucharza Roberta Makłowicza. Już we wtorek, 14 września Makłowicz ma spotkać się w tej sprawie z rzeszowskimi restauratorami.

Przypomnijmy, że podczas kampanii wyborczej, Robert Makłowicz przyjechał do Rzeszowa na zaproszenie sztabu wyborczego Konrada Fijołka.  Najbardziej znany krytyk kulinarny spotkał się z przedstawicielami rzeszowskiej gastronomii, a potem wraz z kandydatem na prezydenta Rzeszowa udał się na tournée po restauracjach. W jednym z lokali zapowiedzieli, że w stolicy Podkarpacia zorganizują festiwal kulinarny. 

Festiwal wedle zapowiedzi miałby promować kulturę spędzania wolnego czasu w restauracjach i tym samym pomóc ich właścicielom wyjść z kryzysu covidowego. „Karpaty na Widelcu” na wzór “Europy na Widelcu”, potrwałyby co najmniej kilka dni. Byłyby też wspólną przestrzenią tradycji i kultury Polski, Rumunii, Ukrainy, Węgier i Słowacji. 

Festiwal kulinarny miałby odbyć się dopiero jesienią przyszłego roku. Dlatego już we wtorek Robert Makłowicz przyjedzie do Rzeszowa, aby rozpocząć przygotowania do tej ważnej imprezy. W sali konferencyjnej Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie spotka się z restauratorami, szefami kuchni, hotelarzami, producentami tradycyjnych wyrobów kulinarnych, a także wystawcami. Tematem rozmów będzie festiwal kulinarny „Karpaty na Widelcu”. Spotkanie ma charakter otwarty. Początek o godz. 10:00.

Źródło: UM Rzeszów

Poprzedni artykułUkradli około 120 elementów rusztowania, ram i podestów
Następny artykułWernisaż wystawy Andrzeja Mleczki i Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Tyczynie