Apklan Resovia Rzeszów rozwiązała dziś kontrakt z trenerem pierwszej drużyny Tomaszem Grzegorczykiem, oraz jego asystentem Sebastianem Bajorkiem. Nowym szkoleniowcem został Mirosław Hajdo.

Hajdo ma 52 lata. W swojej dotychczasowej karierze prowadził kluby m.in. Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Motoru Lublin, Sandecji Nowy Sącz, Garbarni Kraków oraz ekstraklasowej Cracovii. W sezonie 2009/10 piastował także funkcję pierwszego trenera Resovii. W 2021 objął stanowisko szefa szkolenia w Akademii Cracovii.

„Obejmuję funkcję trenera w trudnym momencie dla drużyny oraz klubu. Znam wielu ludzi z najbliższego otoczenia klubu i wiem jakie nastroje dominują w środowisku sympatyków Resovii. Tym bardziej jestem świadomy rangi powierzonego mi zadania. Przez wiele lat, pomimo mojej nieobecności w klubie zawsze utrzymywałem kontakt z tymi osobami, żywo interesując się jego bieżącą sytuacją. Ostatnim razem, kiedy prowadziłem Resovię byliśmy beniaminkiem drugiej ligi. Aktualnie stykamy się z innymi realiami pracy i nowymi wyzwaniami, które wspólnie musimy udźwignąć. Nie zgadzam się z tym, że potencjał zespołu jest adekwatny do miejsca zajmowanego w tabeli. Uważam, że każdego z tych zawodników stać na zdecydowanie więcej. Dlatego też z wiarą w zespół i jego możliwości przystępujemy do realizacji zakładanego celu, którym jest marsz w górę ligowej tabeli” – skomentował swoje przyjście nowy trener.

źr. Resovia

Poprzedni artykułZa nami Dożynki Gminne w Błażowej
Następny artykułW Rzeszowie odbędzie się I Ogólnopolski Miting Frame Running

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj