Sąd Rejonowy w Rzeszowie ogłosił upadłość firmy drobiarskiej „Res-Drob” z Rzeszowa. Prowadzona od ponad 65 lat firma jest jedną z najbardziej zadłużonych w kraju. W tej chwili dług przedsiębiorstwa wynosi ponad 180 mln złotych.

Res-Drob nie cieszył się w Rzeszowie dobrą opinią. Mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia, gdzie działa zakład, skarżyli się od wielu lat na smród i zagrożenie epidemiologiczne ze strony zakładu. Protestowano, interweniowali weterynarze, sanepid i prezydent miasta. Przy zakładzie nie przetrzymywano należycie odpadów, mieszkańcy skarżyli się i przesyłali do mediów zdjęcia.

Widać na nich było źle zabezpieczone odpady z drobiu, wokół ptactwo i owady. Mieszkańcy Osiedla 1000-lecia bali się, że w ciepłe dni może grozić im epidemia.

Syndyk, jaki został ustanowiony przez Sąd zapowiada, że: Na razie zakład będzie działał, nie planujemy zwolnień – mówi syndyk Jan Zawada.

Syndyk chce na razie by nie doszło do zatrzymania produkcji. Najważniejsze w jego opinii jest wypłacenie należności pracownikom i wierzycielom.