Firma drobiarska z niemal 70-letnią tradycją upada. Firma podała do wiadomości publicznej, że:

Sąd Rejonowy w Rzeszowie V Wydział Gospodarczy Sekcja ds. Upadłościowych i naprawczych wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich RES-DROB Sp. z o.o. z/s w Rzeszowie oraz wyznaczeniu syndyka, którego funkcję będzie pełnić Jan Stanisław Zawada – podano w komunikacie.

W dalszej części oświadczenia firmy czytamy:

Czynnikiem zewnętrznym, niezależnym od Spółki, który doprowadził do pogorszenia się sytuacji finansowej przedsiębiorstwa była pandemia Covid 19, która wybuchła w pierwszym kwartale 2020 roku. Od tego czasu drastycznie zmalały przychody Spółki na skutek zamrożenia działania branży hotelowej i restauracyjnej 

Spółka na skutek zmian gospodarczych nastawiona była na nie tyko na zapewnienie produktu dla odbiorców indywidualnych, lecz także dla szeroko rozumianego przemysłu horeca ( hotelowego i restauracyjnego ).

Pomimo podejmowania wielu działań i prób, podjętych działań restrukturyzacyjnych , nie udało się osiągnąć zamierzonego celu w postaci utrzymania płynności finansowej Spółki.

Zarząd Spółki chce bardzo podziękować wszystkim kontrahentom, pracownikom, współpracownikom i mieszkańcom miasta Rzeszowa za wzajemną współpracę, wiarę w nasze przedsiębiorstwo i wszystko to co udało się nam wspólnie razem osiągnąć.

Mamy nadzieję, że upadłość Spółki nie jest końcem jej działalności a wszczęte postepowanie upadłościowe, stanowi jedynie etap konieczny do kontynuacji ponad 70 – letniej historii drobiarstwa w naszym regionie.

Poprzedni artykułJest porozumienie Stali i Resovii ws. biletów na derby
Następny artykułTrwa modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie