Foto źr. UM Rzeszów

Prezydent Rzeszowa przyznał stypendia w zakresie twórczości artystycznej i nagrody za wysokie wyniki sportowe. W sumie przyznano 44 stypendia oraz 214 nagród na łączną kwotę 670 tys. zł.

Uroczysta gala odbyła się w środę w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie. W zakresie twórczości artystyczne stypendia przyznano dla uczniów rzeszowskich szkół oraz zespołów tanecznych. W kategorii muzyka uhonorowano młodzież z klas: fortepian, instrumenty smyczkowe, wokaliści oraz pary i zespoły taneczne. Przyznano 44 stypendia na kwotę 170 tys. zł. Stypendium wynosi od 250 do 400 zł miesięcznie.

W dziedzinie sportu przyznano 214 nagród (202 dla zawodników i 38 dla trenerów) na łączną kwotę 500 tys. zł. Nagrody wynosiły od 940 zł do 6,8 tys. zł.

  • Dziękujemy Wam za olbrzymi wysiłek jaki wkładacie w swoją pracę. Dążenie do realizacji swoich pasji i marzeń wymaga wielu poświęceń. Bardzo to doceniamy i cieszymy się, że prezentując tak wysoki poziom artystyczny lub sportowy możecie reprezentować nasze miasto na świecie. Serdecznie Wam gratulujemy – powiedziała podczas gali Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
Poprzedni artykułJuż w tą sobotę w Rzeszowie – Moc Odkrywców
Następny artykułDziś w Jasionce protest przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego