We wtorek, do rzeszowskiej komendy zgłosił się mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że ktoś wszedł w posiadanie jego karty bankomatowej i zapłacił nią za zakupy. Jeszcze w trakcie przyjmowania zawiadomienia o przywłaszczeniu portfela z zawartością m.in. karty płatniczej, pokrzywdzony otrzymał kolejne powiadomienia o próbie wykorzystania zagubionej karty. Na szczęście 18-latek w porę ją zablokował i środki nie zostały potrącone.

Policjant wydziału dochodzeniowego-śledczego komendy miejskiej, który przyjmował zawiadomienie, ustalił, gdzie doszło do nieautoryzowanych transakcji. Podejrzewanego o to mężczyznę policjanci kryminalni z Baranówki zatrzymali w rejonie dworca autobusowego, tuż po tym, jak przedmiotową kartą usiłował zapłacić za bilet. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W tym czasie funkcjonariusze ustalali tożsamość drugiej osoby, która dzień wcześniej razem z 33-latkiem, w jednym z rzeszowskich lokali, przywłaszczyła portfel z kartą.

36-letnią mieszkankę Rzeszowa policjanci zatrzymali wczoraj. W trakcie przesłuchania usłyszała zarzut dotyczący przywłaszczenia cudzej karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego oraz ukrycia dokumentu tożsamości.

Taki sam zarzut usłyszał 33-latek. Dodatkowo, policjanci oskarżyli go o włamanie do systemu bankowego i dokonanie nieautoryzowanej płatności na kwotę 89 złotych oraz o usiłowanie dokonania 4 kolejnych na ponad 280 złotych.