Mieszkaniec Rzeszowa uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu oplem i powiadomił Policję. 26-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj, na drodze wojewódzkiej nr 875 w Maleniskach, w powiecie leżajskim. Około godz. 19, dyżurny leżajskiej komendy został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Od mężczyzny czuć było alkohol. Policyjne urządzenie wskazało w organizmie 26-letniego mieszkańca Biedaczowa ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a także posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc w kierunku Rzeszowa, jego uwagę zwrócił jadący przed nim opel. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może być nietrzeźwy. Rzeszowianin zmusił kierującego oplem do zatrzymania się, następnie zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. 

Nietrzeźwy kierowca za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.