W najbliższy wtorek 24 sierpnia o godz. 9.00 rozpocznie się w Rzeszowie protest środowisk rolniczych. Protest potrwać ma do środy. Nieprzejezdne będą: rondo Kuronia, rondo Pobitno oraz łącząca ich aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

W związku z tym kierowców czekają bardzo duże utrudnienie w ruchu. W związku z zapowiedzianym na wtorek protestem Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa w piątek zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu m.in. brali udział przedstawiciele policji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, straży pożarnej, Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, Zarządu Transportu Miejskiego.

Podczas spotkania ustalone zostały zasady ruchu drogowego w czasie trwania protestu. Dla jadących od strony Lublina i Niska (S-19) – ruch kierowany będzie na węzeł autostradowy Rzeszów Północ i Zachód.

Zalecamy zjazd Rzeszów Zachód, aby uniknąć zakorkowania ul. Warszawskiej Dla jadących z Rzeszowa w kierunku autostrady A4. – wjazd na węzłach Północ oraz Zachód/

Dla jadących od strony Łańcuta (droga nr 94) – dla samochodów osobowych – w Kraczkowej można skręcić w kierunku Malawy i Słociny – dla pozostałych samochodów – przez ul. Leszka Czarnego do Paderewskiego.

Tą samą trasą możemy pojechać w kierunku odwrotnym W związku z protestem zmieni się także rozkład jazdy autobusów rzeszowskiej komunikacji miejskiej – szczegóły tych zmian są już dostępne na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. –

Nad bezpieczeństwem czuwać będzie policja, straż miejska oraz w razie potrzeby straż pożarna. Kierowców bardzo prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość, podporządkowaniem się poleceniom służb – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W związku z całkowitą blokadą Alei I Armii Wojska Polskiego na odcinku pomiędzy Rondem Kuronia a Rondem Pobitno (bez wjazdu na ronda) od godz. 9.00 w dniu 24.08 do godz. 9.00 w dniu 25.08, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zmienia trasy przejazdu części linii autobusowych.

Niektóre przystanki zostaną wyłączone z użytkowania: – Armii Krajowej kościół 09
– Konfederatów Barskich / Traugutta 01
– Konfederatów Barskich / Traugutta 02
– Lwowska cmentarz 03 – Lwowska cmentarz 04
– Lwowska szpital 05 – Lwowska szpital 06
– Rzecha / Załęska 01
– Rzecha / Załęska 02
– Sieciecha / Załęska 01
– Sieciecha/ Załęska 02
– Załęska / Konfederatów Barskich 01
– Załęska / Konfederatów Barskich 02
– Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 02.

Poprzedni artykułWszedł do cudzego mieszkania i usnął. Badanie wykazało ponad 6 promili alkoholu
Następny artykułPolicyjny pościg za kierowcą. Miał sądowe 4 zakazy