W piatek rano ruszył Ogólnopolski Protest Rolników, którzy domagają się zwrócenia uwagi rządzących na trudną sytuację polskich rolników.

Rolnicy mają słuszne obawy wobec nadmiernego importu produktów z Ukrainy. W pewnych obszarach potrzeba ograniczeń, w innych, takich jak import cukru czy drobiu – może potrzebna będzie blokada. Analizujemy sytuację na tych rynkach. Prowadzimy rozmowy dwustronne z Ukrainą, negocjujemy i stawiamy swoje warunkiprzekazał minister rolnictwa Czesław Siekierski.

NSSZ RI Solidarność podaje, że:

Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny.

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP. Prezydium NSZZ RI „Solidarność” apeluje o SOLIDARNOŚĆ całej społeczności rolniczej.

Kierowcy w Rzeszowie musza liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Pod Podkarpackim Urzedem Wojewódzkim strajkują rolnicy, którzy przyjechali do centrum regionu traktorami.

Ciągniki z symbolami poparcia strajku jeżdżą też w innych częściach miasta, m.in. na ul. Podkarpackiej:

Poprzedni artykułStaromieście stawia na rekreację
Następny artykułPożar mieszkania w Rzeszowie. 12-latek w szpitalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!