Szpital Specjalistyczny PRO FAMILIA przywraca porody rodzinne. Na stronie szpitala czytamy:

Droga Mamo i Drogi Tato, od poniedziałku, tj. 14.02.2022r. przywracamy możliwość uczestnictwa bliskiej osoby podczas porodu naturalnego. Przedstawiamy Wam ZASADY I WYTYCZNE DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA OSOBY TOWARZYSZĄCEJ W TRAKCIE PORODU DROGAMI NATURY

1.    Przy przyjęciu do Szpitala musicie mieć wykonany test antygenowy w kierunku Covid-19 – zarówno Pacjentka jak i osoba towarzysząca. Wykonanie testu jest dla Was bezpłatne. W porodzie naturalnym nie będzie mogła uczestniczyć osoba z pozytywnym testem antygenowym oraz objęta kwarantanną lub izolacją. Szczepienie dwoma i trzema dawkami nie zwalnia Was z konieczności wykonania testu.

Z testowania zwolnione są osoby ze statusem ozdrowieńca, do 3 miesięcy od uzyskania pozytywnego testu.

2.    Podczas procedury przyjęcia do szpitala na Izbie Przyjęć może przebywać tylko Pacjentka. Drogi Tato w tym czasie poczekasz przed szpitalem, a w odpowiednim momencie nasz personel wezwie Cię na trakt porodowy.

3.    Drogi Tato nie będziesz mógł towarzyszyć przyszłej mamie, jeżeli jesteś objęty kwarantanną, izolacją lub miałeś jakąkolwiek styczność z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19 lub wykazujesz w dniu przyjęcia do szpitala objawy infekcji.

4.    Jako osoba towarzysząca musisz do porodu mieć zakupiony nowy i zapieczętowany jednorazowy komplet ochrony indywidualnej, na który składają się bluza i spodnie oraz ochraniacze na buty i maseczka chirurgiczna. Ten ubiór będzie Cię obowiązywał przez cały czas trwania Twojego pobytu.

5.    Jako osoba towarzysząca nie możesz opuszczać miejsc wskazanych przez personel Szpitala w tym Sali porodowej gdzie będzie odbywać się poród. Nie będziesz mógł korzystać z holu przy oddziale.

6.    W przypadku porodu naturalnego możecie być razem przez cały czas jego trwania i do 2 godzin po porodzie. Poród może trwać nawet kilka godzin, dlatego pamiętaj aby zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Nie będziesz mieć możliwości zrobienia tego typu zakupów na terenie szpitala.

7.    Jeżeli w trakcie porodu drogami natury okaże się, że konieczne jest cięcie cesarskie – personel poprosi Cię o poczekanie na korytarzu Traktu Porodowego aż do momentu narodzin Waszego maleństwa. Niestety na ten moment nie ma możliwości przebywania osoby towarzyszącej na sali po cięciach cesarskich. W takiej sytuacji nie ma też możliwości kangurowania dziecka przez Tatę.

8.    Pamiętaj – o obecności osoby towarzyszącej podczas udzielanych procedur zdrowotnych podczas porodu każdorazowo decyduje lekarz dyżurny odpowiedzialny za trakt porodowy.

9.    Po przewiezieniu świeżo upieczonej Mamy na oddział położniczy, jako osoba towarzysząca będziesz poproszony o opuszczenie szpitala.

10.  W dalszym ciągu wstrzymane są odwiedziny Pacjentów przebywających w Szpitalu.

11.  Drogi Tato pamiętaj, aby w dniu wypisu dostarczyć na Izbę Przyjęć potrzebne do wypisu – fotelik samochodowy, ubrania. Prosimy aby były odpowiednio zabezpieczone i opisane.

Przypominamy, że każdego dnia w godzinach od 13:00 do 15:00 można podawać dla osób przebywających w Szpitalu niezbędne rzeczy. Prosimy aby paczki były odpowiednio zapakowane i opisane.

Poprzedni artykułHalowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w LA w Rzeszowie [WYNIKI]
Następny artykułRzeszowska fontanna multimedialna będzie remontowana