Foto: Policja Podkarpacka

Podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie sześciu oficerom Policji. Wśród awansowanych jest Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie sześciu oficerom Policji: komendantom wojewódzkim Policji w Rzeszowie, Radomiu i Gorzowie Wielkopolskim, Komendantowi Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wręczenie nominacji miało miejsce podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, które w tym roku odbyły się w Katowicach.

Nadinspektor Dariusz Matusiak urodził się w 1967 roku. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył zarządzanie.

Służbę w formacji rozpoczął w maju 1994 r. w Komendzie Rejonowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Przez wiele lat związany był z wydziałami: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. W 2002 r. został zastępcą komendanta, a następnie Komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach. W czerwcu 2004 r. awansował na Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Po niespełna czterech latach został Komendantem Miejskim Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem Policji w Żorach, a w 2015 r. Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej.

Od 2018 r. pełnił służbę w Komendzie Głównej Policji – początkowo jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w Gabinecie Komendanta Głównego Policji. Od października 2020 r. pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki. Od 30 kwietnia 2021 r. jest Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie.

W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Poprzedni artykułW Rzeszowie po raz pierwszy zostanie ustawiony totem dla rowerzystów
Następny artykułResovia-Wisła Kraków. Tłumy kibiców i głośny doping [foto, video]