Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło wczoraj wieczorem w Wysokiej Głogowskiej. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mieszkającego w budynku mężczyzny. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Zgłoszenie o pożarze w domu mieszkalnym w Wysokiej Głogowskiej, policjanci otrzymali około godz. 19.30. Na miejscu akcję gaśniczą prowadziły już jednostki ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Podczas akcji, w budynku ujawniono zwłoki mieszkającego tam 70-letniego mężczyzny.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Decyzją prokuratora ciało zmarłego zabezpieczono do dalszych badań. W domu znajdował się piec grzewczy typu koza, który mógł być przyczyna pożaru. Na chwilę obecną brak jest informacji, aby do pożaru przyczyniły się osoby trzecie.

Trwają czynności mające na celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Dzisiaj na miejscu zostaną przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który ustali przyczynę pożaru.