Przetarg na wybór firmy, która tę inwestycję zrealizuje, został już ogłoszony. Żłobek powstanie w sąsiedztwie szkoły i przedszkola, które zostały oddane do użytku we wrześniu 2022 roku.

W nowym żłobku przy ul. Jachowicza będzie miejsce dla 190 maluchów. Zgodnie z dokumentacją projektową będzie to budynek parterowy o powierzchni ponad 1,8 tys. m kw.,  w kształcie zbliżonym do kwadratu. Wewnątrz obiektu znajdował się będzie zielony dziedziniec o powierzchni 235 m kw. , który oprócz funkcji reprezentacyjnej będzie pełnił także rolę wewnętrznego ogrodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci, nawet podczas niesprzyjającej pogody, będą mogły obserwować zieleń i zmieniające się pory roku. Przy żłobku powstanie plac zabaw wyposażony w elementy małej architektury i zabawki a także ogród warzywny.

W ramach tego zadania powstaną także chodniki, miejsca postojowe dla samochodów. Częścią inwestycji będzie także budowa zbiornika retencyjnego. Przetarg na wybór firmy, która żłobek przy ul. Jachowicza wybuduje, został już ogłoszony. Wykonawca może być wybrany jeszcze tej zimy. Inwestycja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.